Úvod  »  AKCE KLUBU


 30 let Petr Bultas bandu
05.10.2017

Sweet home přátelé ...
mluvilo se o tom od Mlejna, plakáty a propagační texty běžely v tisku i po internetu a ... už je to za námi. Ústecká partička, která si v nejrůznějších sestavách říká už 30 let PETR BULTAS BAND oslavila už tři dekády své existence. Oslava to byla důstojná. Jak počtem a nasazením vystupujících, tak i velmi slušným počtem účastníků v hledišti. Nechyběli jsme ani my dva s Ivčou, jak jsem už na Mlejně hlavnímu pořadateli této taškařice Michalovi Vojnarovi slíbil. A chlapi své sliby plní ...
Těšil jsem se z mnoha důvodů. Jednak jsem ještě neviděl naživo novou posilu v sestavě prvního gratulanta Last Rebel - Franka Janačíka u kláves. Neviděl jsem nikdy naživo ani druhého gratulanta - pražský "Sekáč" - tedy kapelu Second Band se skvělými Michalem Cermanem a Víťou Havlíčkem. No a naživo Petr Bultas Band - to už je taky pěkná historie - jsem viděl v roce 2011 v Sedlnicích na Buxomfestivalu - předchůdci dnešního Whiskey & Fazole.

Slušně, střídmě, stále stejně a neměnně nasvícené pódium dávalo naději na dobré fotky. Čekání, až se barevná a neustále se v pohybu měnící světla dostanou do vhodné kombinace, abych svým necvičeným okem s amatérským přístupem k focení udělal aspoň trochu slušný obrázek, nemám rád. První nastoupili Last rebel a s již vyzkoušeným českým repertoárem sklidili zasloužený aplaus. Bylo poznat, že jsou taky v domácím prostředí a mají v sále spoustu skalních fans. Dalo by se chválit i kritizovat, ale proč, že? Byla pohoda a muzika krásně odsejpala a najednou byl konec ...
Tak jo, po krátké přestávce na scénu vlítli chlapci ze Sekáče. Tedy žádní bezďáci v ošuntělých oděvech z Kotců, ale profesionální muzikanti otřískaní vystupováním v našich předních, nejen jižanských, kapelách. Čtyři pětiny sestavy jsem důvěrně znal. Michal Cerman frontman The Cell, Víťa Havlíček , kytarista známý především z General Lee a dnes v Krausberry, Olda Borovička hrával taky v General Lee na bicí, baskytaru skvěle ošetřoval Leoš Koudelka, který je jedním ze zakládajících členů The Cell ... Jen ten pátý člen (a druhý kytarista) Lukáš Jílek mi nic neříkal. Chvíli jsem jej považoval za "kus do počtu", ale ouha. Měl skvělé sólové pasáže a byl důstojným parťákem tomu hlavnímu. Nemocný Jiříček Hrubeš ale Víťovi Havlíčkovi určitě chyběl a jdou řeči, že to Sekáč vede pomalu do ztracena. Nicméně na pódiu v Ústí předvedli chlapci (podle mých uší a nálady) excelentní výkon a já za to moc děkuji.
Oslavenci vystoupili nakonec ... Petr Bultas jako jediný z pódia neslezl za hodinu a půl ani jednou a kolem něj se střídaly nejrůznější sestavy, jak panáčci na orloji. Jen za ty dva, kteří už přijít nemohli - Dixie Joe Gavura a Vašek Pip Čavojec - museli na pódiu zaskočit náhradníci. Necítím se být kompetentní komentovat kdo a jak hrál, ale neodpustím si názor, že mi nejvíc seděla sestava, kde vedle kapelníka hrál na druhou kytaru Pavel "Omar" Bocheza a přizvukoval mladý Slávek Vojnar s třetí kytarou. Zahrát si přišel i Víťa Chocholouš, nadějný člen jedné z posledních sestav, která však padla Víťovým odchodem k Blue Rocket ... Spoustu písniček jsem slyšel poprvé, ale několik místních se dopustilo i tanečních kreací, což bylo milé a sympatické ...  Celý večer pak zakončilo hromadné vystoupení zástupců všech sestav... Jo a abych nezapomněl. Multifunkčním jedincem ten večer byl Frank Janačík. Hrál na klávesy, foukací harmoniku a baskytaru a zpíval i sbory ...  Jo a všechno si to řádně užíval ... :-)
No a co já závěrem. Snad neprozradím žádné tajemství, že kapelmajstrovo srdíčko se také tetelilo blahem a dokonce už na Petra jdou takové myšlenky, že by se hodilo zajít do studia a pro příští generace nahrát pár písniček, které ještě nahrány nebyly a bylo by škoda, kdyby upadly v zapomnění. No proč ne. Držím smělým plánům palce.
Dališ      

 Celý příspěvek | Rubrika: AKCE KLUBU | Fotogalerie: 30 let Petr Bultas bandu | Odkaz: Klikni