Úvod  »  AKCE KLUBU  »  Southern rockový večer v klubu Česká1 v Kutné Hoře


 Southern rockový večer v klubu Česká1 v Kutné Hoře
01.11.2016

Letmý pohled na můj výlet do Kutné Hory

Byl pátek 28.října, na tuhle dobu příjemné slunečné počasí a volným svátečním dnem započal slibný víkend. Na Beatu hráli dušičkový víkend, tak že samé staré mrtvé kapely, což už mě moc nebere a jak tak pomalu stárnu, mám čím dál raději společnost mladých a živých. Tak že Kutná Hora a klub Česká 1 byla ta správná volba. Tam to skutečně žilo. Na tenhle víkend jsem se hodně těšil, ani dospat jsem nemohl a před desátou ranní jsem seděl v autě a fičel rozjařený na Kolín, cestou nabrat Haničku, spřízněnou Jižanskou dušičku a pak hurá na Kutnou Horu.

Výběr kapel na večer byla mistrovská práce a Dališ, se kterým máme shodný vkus, tradičně nezklamal. Obě naše kapely jsme viděli na Mlejně, tak že jsem věděl, na co se těším. Nejsem zvyklý, že by Cella hrála první a nejspíš jsem ještě na ně nebyl dostatečně naladěn, tak že jsem si neužil koncert na plné pecky, možná také proto, že kluci hráli převážně kousky z nového alba, které nemám naposlouchané a jako letitý fans, zvyklý si s kapelou zabroukat, jsem měl smůlu Nic méně kluci hráli výborně, děvčata se líbila, tak co si více přát. Dobrým tahem kapely je střídání se za zpěvovým mikrofonem, takřka všichni mají svou sólovku a stále se na podiu něco děje, je na co koukat a udržuje to posluchače v pozornosti. Už se těším na jejich nové CD.

Smokey Fingers, to už je stálice se zaručenou kvalitou a hlavní impuls, proč jsem se vydal do České 1. Tuhle kapelu jsem objevil před pár lety při hledání informací o úplně jiné Italské kapele a hned při prvním poslechu ukázek na jejich webu mé jižanské srdce zaplesalo, nelenil jsem a hned předal odkaz Dališovi, který už se s radostí postaral o jejich návštěvu v Kolíně před dvěma lety. Mou zvědavost prohloubilo ještě nadšené propagátorství jejich nového CD, které Dališ chválil kudy chodil. Z prosáklých ukázek ve mně hlodala nejistota, jestli to nebude větší propad do country, než bych byl ochoten zkousnout, ale opak byl pravdou od prvních akordů. Kluci Italský hráli s nadšením a evidentně jim dělalo radost. Také hráli většinou nové věci, ale v jejich soundu mi připadalo, že je znám léta a když přihodili pár kousků z prvního alba, nadšení bylo dokonáno a v ruce jsem s hrdostí třímal jejich CD, které doma omílám stále dokola. Původně jsem kvůli Smokey Fingers chtěl pokračovat i do Otrokovic, ale přece jen únava a vzdálenost mě poslaly domů. Přesto mi to zážitek nijak neochudilo a doufám, že brzy bude další příležitost k návštěvě jejich koncertu. Každý z vás již někde zaslechl Dališovo tvrzení, že právě tahle Italská sebranka je současnou evropskou jedničkou Southern Rocku, já nejsem příznivcem velikých prohlášení, ale ať přemýšlím jak chci, nenapadá mě žádná jiná kapela, která by ladila mému uchu po Jižansku více než právě Smokey Finger. Podle návštěvnosti soudím že nejsem jediný, ale po pravdě, čekal jsem že nás Jižanů se sejde trochu více, zvlášť když Kutná Hora je odevšad relativně kousek, ale o to více si vážím návštěvy třeba Haryho, který i přes zdravotní omezení neváhal a přijel podpořit nejen kapely, ale i organizátory akce, které nebude bavit věčně snažit se pro prázdné sály, tak potom nebrečte, že se tu nic nekoná.

No a poslední kapelkou na kterou jsem byl také velmi zvědav byli FullHouse. Již na Mlejně byli velkým překvapením a i v České 1 ukázali, že jsou stále lepší, jako to víno. Martinův zpěv do kapely padne parádně, i Gabča, která se přijela podívat tleskala, a obě kytary hrají taky jako z partesu. Nebudu hodnotit umění muzikantů, od toho jsou jiní, každý kdo je zná, ví o čem píši a ostatní ať si nenechají ujít další koncert. FullHouse byli důstojnou tečkou za skvělým večerem, dokonce některé z nás pěkně roztančili, včetně mne, starého dřeváka, i když tomu trochu ještě dopomohla Hanička. Tak že to asi fakt muselo být dobré


LubošNáhledy fotografií ze složky: Southern rockový večer v klubu Česká1 v Kutné Hoře