Úvod  »  KAPELY  »  BLUES ROCK  »  Blue Rocket


 Blue Rocket
6.7.2012
Blue Rocket
 hudební žánr(y):jižanský rock
 adresa:Teplice
 telefon:731 172 816
 e-mail:manager@bluerocket.cz
 www stránky:http://www.bluerocket.cz/
 kontaktní osoba(y):Pavel Vícha

sestava:
* Mára Lepší ...  zpěv
* Petr Samek ... kytara
* Jan Černý ... kytara
* Tomáš Lázňovský ... bicí
* František Janačík ... baskytara
* Jana Kotková ... zpěv + vokál
   další podrobnosti:

   Modrou raketu je možné odstartovat několika způsoby. Ten nejosvědčejší, spolehlivě vedoucí k rozburácení budoucího bluesrockového požáru, spočívá v trpělivém vykřesávání jisker razantním škrtáním trsátka o struny otřískané kytary. Tuhle cestu zvolili členové kapely Blue Rocket koncem devadesátých let minulého století v Teplicích.   
   Kapela na své pouti bluerockovým vesmírem zažila průlety hvězdnými galaxiemi i dlouhé lety podél odvrácené strany měsíce. Odehrála už stovky koncertů. Pódium si při nich střídala s legendami světového rocku i bezejmenými skupinami, s nimiž se podělila o poslední cigarety. V palubních denících letů z minulých roků má záznamy o společných koncertech s Nazareth, The Yarbirds, Molly Hatchet nebo D.A.D.
   Ani první členové posádky si už nevzpomenou, kdy si poprvé zahráli s Radimem Hladíkem, Matrinem Krausem nebo Čechomorem. Pod rozsvícenými reflektory berou každý večer svoje vesmírným prachem otřískané kytary, aby každému kdo chce poslouchat zahráli rockové české písničky, které už od prvních dní kapely píše zpěvák Mára.
   Blue Rocket se hlásí k českým i světovým rockovým bardům, které poslouchali už jejich rodiče v divokých šedesátých a sedmdesátých letech. Přebírá od nich to nejlepší co nechali na svých černých dlouhohrajících deskách. A udržuje jejich odkaz hraním dalších písniček, od kterých chce jen jediné. Aby si ji je zpívali kamioňáci, zdravotní sestřičky, bankovní ředitelé nebo mladé učitelky. Jak na veselých mejdnanech, tak i v chvílích, kdy si chtějí ulevit od životních těžkostí.
   Kapela natočila řadu demosnímků, na jednom z nich spolupracovala i se studenty teplické konzervatoře. První CD, s názvem podle jedné z písniček Starej Kmen, skupina nahrála v letech 2008/2009.
   V roce 2012 kapela vydala u vydavatelství Česká muzika komplet dvou CD a jednoho DVD. Nabízí v něm, vedle první desky, ještě novinku MODRÁ RAKETA a hodinový koncertní live záznam z televizního studia. Kapela se nyní připravuje na první koncerty v zahraničí a také na natáčení dalšího videoklipu. Ten první, k písničce No tak mě mačkej, vytvořil v roce 2010 s vydatnou pomocí obyvatel Jindřichovic pod Smrkem, režisér hravých večerníčků a pohádek pro děti i dospělé Cyril Podolský.