Úvod  »  KAPELY  »  BLUES ROCK  »  Izzy


 Izzy
7.7.2012
Izzy
 hudební žánr(y):rock, jižanský rock
 adresa:Jirkov
 telefon:
 e-mail:info@izzy.cz
 www stránky:http://www.bandzone.cz/izzy
 kontaktní osoba(y):Marcel Tvardík

sestava:
* Matěj Matěcha ... zpěv
* Aleš Kožíšek ... kytara/zpěv
* Dušan Gawel ... kytara
* Marcel "Mandel" Tvardík ... basová kytara/zpěv
* Jirka Kluch ... bicí
   další podrobnosti:

   Skupina vznikla v roce 1998 pod názvem HOMBRES a její působení bylo poměrně úspěšné.Vydala skladbu na kompletu Za pokus to stojí u Mostecké firmy Softex. Poté následovaly různé personální změny v sestavě až se kapela ustálila v roce 2000 do obsazení,ve kterém hraje dodnes. V té době se na stránkách internetu zjistilo,že ve východočeském kraji existuje skupina se stejným názvem a působící aktivně již od roku 1991,což vedlo k tomu,že byl původní název HOMBRES přejmenován na IZZY.Pod tímto názvem se neskrývá vůbec nic.Je to jen náhodně postavených několik písmen,které se dají přečíst v jakémkoli jazyce (i když jsme samozřejmě věděli o Izzy Stradlinovi z GnR),ale opravdu to s tím nemá nic společného. První koncert byl tak trochu z donucení a vůbec se nepovedl.Byl to průser a trvalo dlouho,než jsme lidi v našem regionu přesvědčili,že jsme jiným kapelám ohlídali zvuk a na nás se každej vykašlal a podle toho to dopadlo.Vyjeli jsme na rockový festival do Vodňan,kde to dopadlo dobře včetně nádavkového koncertu pro motorkáře v Albrechticích u Protivína. Návštěvnost se nám pomalu začala zvedat i v našem regionu a to byla neklamná známka toho,že jsme na dobré cestě a tak jsme se v roce 2004 zabydlili ve studiu a začali nahrávat své první album.Jenže díky nemocem a dalším jiným průtahům a potížím s nahrávací taechnikou se vydání a hlavně dokončení odkládalo.Povedlo se to až v říjnu 2005.Je takové jaké je a jaké jsme ho chtěli mít - evokující zvuk ze sedmdesátých let a s barevnými aranžemi.Někteří říkají,že je to pokračovatel slavného Hrr Na Ně.... od Jirky Schellingera,což nás velice těší.Je to asi kvůli proslovům mezi skladbami,protože nemáme rádi zbytečné ticho a taky díky textům,protože celá naše hudba je hlavně legrace a má lidi hlavně dobře bavit.Tak to my cítíme a doufáme,že tento přístup budete cítit i vy,naši posluchači a fandové.

   V dubnu roku 2008 vychází v pořadí druhé CD s názvem "Blbej den" a koncertní repertoár se přispůsobuje hlavně na skladby z tohoto alba. Kapela hodně koncertuje a rok 2009 je tak náročný,že kapela hraje o víkendech i tři koncerty denně! Dostavuje se únava jednotlivých čelnů a nejvíc vše odnášejí Hubertovy hlasivky. Proto od října téhož roku kapela pozastavuje koncertní činnost pro nutné nabrání sil a regeneraci hlasivek a prvně se objeví až koncem prosince téhož roku s neoficiálním CD "Péčka a jiný fláky" Titulní skladba se stává nejhranější písničkou na Gamaradiu v roce 2010.CD obsahuje písničky převzaté,ke kterým nejsou vyřešeny autorská práva. Nahráli jsme si je pro naše úpravy,abychom je mohli "doladit" to,že z toho vylezlo 13 písní na CD byla náhoda. proto je neoficiální.

   Jenže v únoru roku 2010 oznamuje Hubert,že přemýšlí o odchodu z naší kapely,což oficiálně potvrdí téhož roku v červnu a naše kapela je nucena uspořádat konkurz na jeho post. Z šesti zájemců,kteří se přihlásili na konkurz je nakonec vybrán Matěj Matěcha,který nejen,že byl dlouholetým fandou naší kapely a zná i naše písničky,ale halvně hlasovým projevem nejvíce vyhovoval požadavkům našeho repertoáru. Matěj měl oficiální premiéru před publikem dne 16.10.2010 a obstál ne jedničku. Ohlasy na jeho zpěv jsou výborné a my jsme rádi,že ho lidi tak kladně přijali a naše volba byla dobrá. Do konce roku musíme s Matějiem nacvičit zbytek repertoáru,aby zvládl i čtyřhodinové a šestihodinové akce. Na začátku příštího roku se zavřeme do studia a pustíme se do nahrávání CD "Česká trojka" Skladby jsou už připraveny,jen je natočit. Tím se samozřejmě změní i playlist na koncertech a po dohodě jsme se rozhodli změnit i vizáž a celkové vyznění našich koncertů, což by nás mělo posunout zase o kousek dál.