Úvod  »  NOVINKY


 Podzimní Mlejn 2019
13.11.2019

Před námi je závěrečná větší jižanská akce tohoto roku (aspoň v tuto chvíli o žádné jiné nevím) Podzimní Mlejn 2019. Už podruhé se na podzimním Mlejně sejdou vystupující i posluchači v Provodíně v penzionu Black Hole. Loni to bylo poprvé a velice milé. Letos by to nemělo být jinak. Vystoupí Last Rebel, Penál a Blackies. Jo a kdy že to bude? 23.11.2019 od 19:00. Kdo chce na místě přespat neváhejte moc dlouho a volejte a objednávejte. Kontakty v čitelnější podobě najdete po rozkliknutí obrázku. Kapacita penzionu není neomezená.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Stetson & Bourbon 2019 poslední připomínka
28.10.2019

Chásko jedna nezvedená ... letošní Stetson & Bourbon opět nabízí skvělou muziku a tím pádem skvělé zážitky. Sám bych to, podle subjektivních kritérií sestavil takto. Největší očekávání: Blackberry Brothers (Polsko), The Allman Company (Cz), Nico ZZ Band (Francie) a Petr Džetro Ritzka (Cz). Moc nepřemýšlejte a koukejte 2.11.2019 do Otrokovické Besedy dorazit!
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - říjen 2019
28.10.2019

S lehkým čtyřdenním zpožděním sem dávám odkaz na říjnový Hurá na jih ... Po návratu z výletu do New Yorku jsem stále "na sračky" a nemůžu se z toho vylízat. Celý bolím, smrkám, chrchlám ... no hnus. Ještě necelý týden a v sobotu 2.11. musím vyrazit do Otrokovic na Stetson & Bourbon. Tak se snad dám dohromady ...  A jinak s tím poslechem Hurá na jih ... žádná sláva bobánci! Aspoň podle jediného dostupného barometru - tedy lajků na FB. Bu´d to neposloucháte, nebo se vám to nelíbí. Ale i taková zpětná vazba má cenu ...
Dixie s vámi
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 R.I.P. Jindra Vobořil
26.09.2019

Dnes v podvečer přineslo Rádio Beat na svým FB stránkách tuhle strohou a smutnou zprávu:

"Zemřel Jindra Vobořil

Zpěvák, skladatel, baskytarista, člen souboru muzikálu Jesus Christ Superstar. člen skupin Pumpa, Markýz John, Cardinals, Los Vobos, Bacily, Gen a mnoha dalších zemřel dnes ráno ve věku 72 let."

Je mi smutno, není co dodat ... snad jen  ... odpočívej v pokoji kamaráde ...

Pokud chcete zavzpomínat na jeden rozhovor, který jsem s Jindrou dělal pro Radio Dixie, tak můžete kliknout sem.

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - září 2019
26.09.2019

Další měsíc v prdeli ... a pokud se někdo z čtenářů těchto řádek těšil na nové vydání hudebního měsíčníku Hurá na jih na Rádiu Dixie, jeho těšení je u konce. Stačí si klidnou sem a jeho nedočkavost bude ukojena a utrpení končí. :-)

Příjemný poslech spousty krásné muziky

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Stetson & Bourbon 2019 - Otrokovice
08.09.2019

OTROKOVICE PŘIVÍTAJÍ SUPERSKUPINU THE ALLMAN COMPANY!
V sobotu 2.11.2019 se v Otrokovické BESEDĚ  uskuteční již 13. ročník mezinárodního festivalu blues a jižanského rocku STETSON AND BOURBON. Hlavní hvězdou bude letos domácí superskupina THE ALLMAN COMPANY, která vznikla jako pocta legendární americké jižanské kapele ALLMAN BROTHERS BAND,jejíž padesátiletou veleúspěšnou hudební dráhu vloni uzavřela smrt zakladatele Grega Allmana.THE ALLMAN COMPANY, allstars team českého southern rocku jehož členové si vysloužili ostruhy i na mezinárodní scéně zahraje ve složení: Jan Holeček (Energit, Blues Amplified) : Zpěv, Hammond; Pavel Marcel (Skinny Molly, Pumpa): Kytara; Jindřich Musil (Blues Amplified, Freeway Jam): Kytara; Stanislav Hörner (Sign of 4): Baskytara a Dan Hubáček (Marty Hall, John Slim, Steve Harrison): Bubny.

 Na hlavní scéně vystoupí dále skvělá polská jižanská kapela BLACKBERRY BROTHERS ( OBJEV ROKU 2018 dle hlasování prestižního polského magazínu TWOJ BLUES), slavní francouzští bluesmani NICO ZZ BAND a svérázný slezský bluesman PETR „DŽETRO“ RITZKA. Ten zahraje i ve Stetson baru.

To vše tradičně zarámují klobouky stetson, vůně bourbonu a jižanská kuchyně.

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.53 - srpen 2019
29.08.2019

Tak a je to tady … opět po měsíci si nedočkaví fanoušci hudebního speciálu Hurá na jih na Radiu Dixie mohou poslechnout nový díl tohoto pořadu. Celá první hodina se věnuje čtyřem kapelám, které pojímají jižanský rock po svém a proto ta hodina dostala název Jižanský crossover. Ve druhé hodině nám Pavel Hartl pustí ukázku nového alba kapely The Allman Betts Band a pak se bude věnovat polské legendě Džem u příležitosti výročí úmrtí jejich frontmana Ryszarda Riedela. Příjemný poslech.

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - červenec 2019
25.07.2019

Dnešním dnem spatřil světlo světa další díl pravidelného hudebního měsíčníku Hurá na jih, který se na Rádiu Dixie věnuje domácímu i zahraničnímu jižanskému rocku. Kdo by snad na web Rádia Dixie netrefil, vše najde zde.

Tentokrát se ohlédneme za velice úspěšným 25.ročníkem Mlejna, Petr Jirásek nám připomene skvělé 38 Special a ve druhé hodině si pokecám s Davidem Gorem. Jeho výběr písniček taky stojí za to … Takže příjemný poslech.

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Čtvrt století meleme.
22.06.2019

Letos je to neuvěřitelných pětadvacet let, kdy parta jižanských pionýrů uspořádala první southern rockovou párty na Mlejně. 
Já u toho tehdy ještě nebyl, ale myslím, že čtvrt století konání, této široko daleko ojedinělé přehlídky Jižanských kapel, je dostatečným důvodem k vzpomínání a doufám, že se najdou pamětníci, kteří se budou chtít alespoň v několika větách s námi podělit o své zážitky z počátků této oblíbené akce.   
 V kuloárech jižanských fans se proslýchá, že bratři Kosinovi pro nás připravují nějaká hudební překvapení k tomuto výročí, což je další důvod sejít se v hojném počtu a užít si nejen skvělou skladbu kapel na letošním playlistu, ale i setkání s přáteli,  které jsme od minula nepotkali při jiných příležitostech a rádi si s nimi připijeme a poklábosíme. 

všichni jste srdečně zváni
L*

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hogjaw opět míří do Čech
09.06.2019

Po dvouleté pauze míří američtí jižani Hogjaw opět do Čech. Tentokrát se český promotér rozhodl zorganizovat koncerty Hogjaw v menších městech. Jedním z těchto měst bude už příští týden 13.6. Kolín a koncert se uskuteční na sále Městského společenského domu. Support bude v sestavě Merlin (s Danem Horynou) a Pumpa. O den později, 14.6. zahrají Hogjaw v Teplicích a zájemci je najdou v rockovém klubu KNAK. Jako předkapely pak vystoupí Last Rebel a The Cell.  Tak čeští jižani, ukažte se, že je vás tady spousta a přijďte si užít pořádný nářez. Současně svou přítomností podpořte pořadatele, aby se podobné koncerty mohly opakovat i v budoucnu.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

1 | | ...