Úvod  »  NOVINKY


 PF 2020
26.12.2019

Ani jsme se pořádně nestačili rozhlédnout a je další rok za námi. Pro někoho více, pro někoho méně úspěšný. Tak snad v tom příštím život potěší všechny. Mějte se krásně a mějte se rádi. V galerii vám přinášíme tradiční PFka, která dorazila od kamarádů.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Fotogalerie: PF 2020 | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.58 prosinec 2019
26.12.2019

Ani o vánocích nezahálíme a přinášíme prosincový, už 58.díl pořadu Hurá na jih na Rádiu Dixie. Pro líné hledat je odkaz tady. :-) Věřím, že většina z vás se už ale orientuje a nápovědu nepotřebuje. Do nového roku přejeme hodně zdraví, něco málo peněz a hlavně dobré kamarády a skvělou muziku. Každému podle jeho chuti ...
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.57 - listopad 2019
28.11.2019

Listopad se mílovými kroky řítí se svému neodvratnému konci, ale to nám dnes nezabránilo vypustit do světa už 57. díl našeho pravidelného hudebního speciálu Hurá na Jih … na Rádiu Dixie. Od minulého měsíce jsme zkrátili formát pořadu jen na jednu hodinu a to by pro vás mohlo být přijatelnější a stravitelnější. Tak mrkněte na tento odkaz a případně se podělte o své pocity a názory.

Sweet home

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Podzimní Mlejn 2019
13.11.2019

Před námi je závěrečná větší jižanská akce tohoto roku (aspoň v tuto chvíli o žádné jiné nevím) Podzimní Mlejn 2019. Už podruhé se na podzimním Mlejně sejdou vystupující i posluchači v Provodíně v penzionu Black Hole. Loni to bylo poprvé a velice milé. Letos by to nemělo být jinak. Vystoupí Last Rebel, Penál a Blackies. Jo a kdy že to bude? 23.11.2019 od 19:00. Kdo chce na místě přespat neváhejte moc dlouho a volejte a objednávejte. Kontakty v čitelnější podobě najdete po rozkliknutí obrázku. Kapacita penzionu není neomezená.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Stetson & Bourbon 2019 poslední připomínka
28.10.2019

Chásko jedna nezvedená ... letošní Stetson & Bourbon opět nabízí skvělou muziku a tím pádem skvělé zážitky. Sám bych to, podle subjektivních kritérií sestavil takto. Největší očekávání: Blackberry Brothers (Polsko), The Allman Company (Cz), Nico ZZ Band (Francie) a Petr Džetro Ritzka (Cz). Moc nepřemýšlejte a koukejte 2.11.2019 do Otrokovické Besedy dorazit!
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - říjen 2019
28.10.2019

S lehkým čtyřdenním zpožděním sem dávám odkaz na říjnový Hurá na jih ... Po návratu z výletu do New Yorku jsem stále "na sračky" a nemůžu se z toho vylízat. Celý bolím, smrkám, chrchlám ... no hnus. Ještě necelý týden a v sobotu 2.11. musím vyrazit do Otrokovic na Stetson & Bourbon. Tak se snad dám dohromady ...  A jinak s tím poslechem Hurá na jih ... žádná sláva bobánci! Aspoň podle jediného dostupného barometru - tedy lajků na FB. Bu´d to neposloucháte, nebo se vám to nelíbí. Ale i taková zpětná vazba má cenu ...
Dixie s vámi
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 R.I.P. Jindra Vobořil
26.09.2019

Dnes v podvečer přineslo Rádio Beat na svým FB stránkách tuhle strohou a smutnou zprávu:

"Zemřel Jindra Vobořil

Zpěvák, skladatel, baskytarista, člen souboru muzikálu Jesus Christ Superstar. člen skupin Pumpa, Markýz John, Cardinals, Los Vobos, Bacily, Gen a mnoha dalších zemřel dnes ráno ve věku 72 let."

Je mi smutno, není co dodat ... snad jen  ... odpočívej v pokoji kamaráde ...

Pokud chcete zavzpomínat na jeden rozhovor, který jsem s Jindrou dělal pro Radio Dixie, tak můžete kliknout sem.

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - září 2019
26.09.2019

Další měsíc v prdeli ... a pokud se někdo z čtenářů těchto řádek těšil na nové vydání hudebního měsíčníku Hurá na jih na Rádiu Dixie, jeho těšení je u konce. Stačí si klidnou sem a jeho nedočkavost bude ukojena a utrpení končí. :-)

Příjemný poslech spousty krásné muziky

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Stetson & Bourbon 2019 - Otrokovice
08.09.2019

OTROKOVICE PŘIVÍTAJÍ SUPERSKUPINU THE ALLMAN COMPANY!
V sobotu 2.11.2019 se v Otrokovické BESEDĚ  uskuteční již 13. ročník mezinárodního festivalu blues a jižanského rocku STETSON AND BOURBON. Hlavní hvězdou bude letos domácí superskupina THE ALLMAN COMPANY, která vznikla jako pocta legendární americké jižanské kapele ALLMAN BROTHERS BAND,jejíž padesátiletou veleúspěšnou hudební dráhu vloni uzavřela smrt zakladatele Grega Allmana.THE ALLMAN COMPANY, allstars team českého southern rocku jehož členové si vysloužili ostruhy i na mezinárodní scéně zahraje ve složení: Jan Holeček (Energit, Blues Amplified) : Zpěv, Hammond; Pavel Marcel (Skinny Molly, Pumpa): Kytara; Jindřich Musil (Blues Amplified, Freeway Jam): Kytara; Stanislav Hörner (Sign of 4): Baskytara a Dan Hubáček (Marty Hall, John Slim, Steve Harrison): Bubny.

 Na hlavní scéně vystoupí dále skvělá polská jižanská kapela BLACKBERRY BROTHERS ( OBJEV ROKU 2018 dle hlasování prestižního polského magazínu TWOJ BLUES), slavní francouzští bluesmani NICO ZZ BAND a svérázný slezský bluesman PETR „DŽETRO“ RITZKA. Ten zahraje i ve Stetson baru.

To vše tradičně zarámují klobouky stetson, vůně bourbonu a jižanská kuchyně.

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.53 - srpen 2019
29.08.2019

Tak a je to tady … opět po měsíci si nedočkaví fanoušci hudebního speciálu Hurá na jih na Radiu Dixie mohou poslechnout nový díl tohoto pořadu. Celá první hodina se věnuje čtyřem kapelám, které pojímají jižanský rock po svém a proto ta hodina dostala název Jižanský crossover. Ve druhé hodině nám Pavel Hartl pustí ukázku nového alba kapely The Allman Betts Band a pak se bude věnovat polské legendě Džem u příležitosti výročí úmrtí jejich frontmana Ryszarda Riedela. Příjemný poslech.

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

1 | | ...