Úvod  »  NOVINKY


 Stetson & Bourbon 2019 - Otrokovice
08.09.2019

OTROKOVICE PŘIVÍTAJÍ SUPERSKUPINU THE ALLMAN COMPANY!
V sobotu 2.11.2019 se v Otrokovické BESEDĚ  uskuteční již 13. ročník mezinárodního festivalu blues a jižanského rocku STETSON AND BOURBON. Hlavní hvězdou bude letos domácí superskupina THE ALLMAN COMPANY, která vznikla jako pocta legendární americké jižanské kapele ALLMAN BROTHERS BAND,jejíž padesátiletou veleúspěšnou hudební dráhu vloni uzavřela smrt zakladatele Grega Allmana.THE ALLMAN COMPANY, allstars team českého southern rocku jehož členové si vysloužili ostruhy i na mezinárodní scéně zahraje ve složení: Jan Holeček (Energit, Blues Amplified) : Zpěv, Hammond; Pavel Marcel (Skinny Molly, Pumpa): Kytara; Jindřich Musil (Blues Amplified, Freeway Jam): Kytara; Stanislav Hörner (Sign of 4): Baskytara a Dan Hubáček (Marty Hall, John Slim, Steve Harrison): Bubny.

 Na hlavní scéně vystoupí dále skvělá polská jižanská kapela BLACKBERRY BROTHERS ( OBJEV ROKU 2018 dle hlasování prestižního polského magazínu TWOJ BLUES), slavní francouzští bluesmani NICO ZZ BAND a svérázný slezský bluesman PETR „DŽETRO“ RITZKA. Ten zahraje i ve Stetson baru.

To vše tradičně zarámují klobouky stetson, vůně bourbonu a jižanská kuchyně.

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.53 - srpen 2019
29.08.2019

Tak a je to tady … opět po měsíci si nedočkaví fanoušci hudebního speciálu Hurá na jih na Radiu Dixie mohou poslechnout nový díl tohoto pořadu. Celá první hodina se věnuje čtyřem kapelám, které pojímají jižanský rock po svém a proto ta hodina dostala název Jižanský crossover. Ve druhé hodině nám Pavel Hartl pustí ukázku nového alba kapely The Allman Betts Band a pak se bude věnovat polské legendě Džem u příležitosti výročí úmrtí jejich frontmana Ryszarda Riedela. Příjemný poslech.

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - červenec 2019
25.07.2019

Dnešním dnem spatřil světlo světa další díl pravidelného hudebního měsíčníku Hurá na jih, který se na Rádiu Dixie věnuje domácímu i zahraničnímu jižanskému rocku. Kdo by snad na web Rádia Dixie netrefil, vše najde zde.

Tentokrát se ohlédneme za velice úspěšným 25.ročníkem Mlejna, Petr Jirásek nám připomene skvělé 38 Special a ve druhé hodině si pokecám s Davidem Gorem. Jeho výběr písniček taky stojí za to … Takže příjemný poslech.

Dališ


 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Čtvrt století meleme.
22.06.2019

Letos je to neuvěřitelných pětadvacet let, kdy parta jižanských pionýrů uspořádala první southern rockovou párty na Mlejně. 
Já u toho tehdy ještě nebyl, ale myslím, že čtvrt století konání, této široko daleko ojedinělé přehlídky Jižanských kapel, je dostatečným důvodem k vzpomínání a doufám, že se najdou pamětníci, kteří se budou chtít alespoň v několika větách s námi podělit o své zážitky z počátků této oblíbené akce.   
 V kuloárech jižanských fans se proslýchá, že bratři Kosinovi pro nás připravují nějaká hudební překvapení k tomuto výročí, což je další důvod sejít se v hojném počtu a užít si nejen skvělou skladbu kapel na letošním playlistu, ale i setkání s přáteli,  které jsme od minula nepotkali při jiných příležitostech a rádi si s nimi připijeme a poklábosíme. 

všichni jste srdečně zváni
L*

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hogjaw opět míří do Čech
09.06.2019

Po dvouleté pauze míří američtí jižani Hogjaw opět do Čech. Tentokrát se český promotér rozhodl zorganizovat koncerty Hogjaw v menších městech. Jedním z těchto měst bude už příští týden 13.6. Kolín a koncert se uskuteční na sále Městského společenského domu. Support bude v sestavě Merlin (s Danem Horynou) a Pumpa. O den později, 14.6. zahrají Hogjaw v Teplicích a zájemci je najdou v rockovém klubu KNAK. Jako předkapely pak vystoupí Last Rebel a The Cell.  Tak čeští jižani, ukažte se, že je vás tady spousta a přijďte si užít pořádný nářez. Současně svou přítomností podpořte pořadatele, aby se podobné koncerty mohly opakovat i v budoucnu.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Southern Rock & Blues Kolín 2019
02.05.2019

Už za dva týdny, 18.5.2019 se v Kolíně uskuteční první větší festival southern rockové, bluesové a bluesrockové hudby u nás Southern Rock & Blues Kolín 2019. Přípravy byly letos velmi komplikované, o čemž si můžete přečíst v odkazu na FB, samozřejmě jen ti, kteří FB používají. Včera jsme také aktualiozovali festivalový web a i tady se můžete dozvědět pár informací a poslechnout si ukázky od vystupujících. Pokud ještě nemáte na 18.5. žádný program, tak Hurá do Kolína.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 R.I.P. Phil McCormack
27.04.2019

  Dnes jsem dostal od kamarádů ze světa smutnou zprávu. Včera zemřel zpěvák legendárních Molly Hatchet Phil McCormack. Blbě se na tyhle jobovky zvyká, ale nic jiného s tím nejde dělat ... R.I.P Phil

Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih - duben 2019
25.04.2019

  Ode dnešního dne je k dispozici 51.díl pořadu Hurá na jih na internetovém Radiu Dixie. V první hodině bude delší prostor věnován blížícímu se 8.ročníku festivalu Southern Rock & Blues Kolín. Ve zbytku první hodiny vám Petr Jirásek připomene další skvělou akci, která bude už týden po "Kolínu" a kterou jsme tady propagovali níže. Jedná se o velkou oslavu 5. narozenin Rádia Dixie pod názvem Dixie On The Road, která proběhne v autokempingu Konopáč u Heřmanova Městce. Ve druhé hodině pořadu vám Pavel Hartl pustí další sadu svých oblíbených kapel a písniček do auta, nebo do dílny ...

Sweet home Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Dixie On The Road 2019
03.04.2019

  Sweet home přítelé. Zostra se schyluje k další velké taškařici už týden po kolínském Southern Rock & Blues Kolín 2019 (18.5.2019) bude dělat Márty oslavu 5 let Rádia Dixie pod názvem Dixie On The Road. Datum 24.-26.5. v autokempu Konopáč u Heřmanova Městce. FB profil akce máte zde a webové stránky zde. Program bude bohatý, ostatně vše najdete na uvedených odkazech. Nebude samozřejmě chybět ani muzika ... Neváhejte ...
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

 Hurá na jih č.50 - březen 2019
28.03.2019

  Tak a teď už jsem se dohnal ... Dnes vychází 50.díl pořadu Hurá na jih.  50 měsíců vás zásobujeme hudbou a informacemi z našich oblíbených končin. Stále nás to baví a já doufám a věřím, že to baví i vás naše čtenáře a posluchače. Nový díl najdete zde.
Sweet home
Dališ

 Celý příspěvek | Rubrika: NOVINKY | Odkaz: Klikni

1 | | ...