Úvod  »  AKCE KLUBU  »  5.kolínská jižanská noc 12.11.2011


 5.kolínská jižanská noc 12.11.2011
10.12.2012

Ahoj lidičkové, vy všichni, kteří máte rádi muziku vonící, tu více, tu méně JIHEM.

12.listopadu 2011 proběhl v Kolíně v sále restaurace U Vodvárků už 5.ročník kolínské jižanské noci. Tentokrát se sešla sestava:  Last Rebel, The Again, The Cell a Blue Rocket.

Nebudu vás zatěžovat problémy se sháněním prostředků, to vás určitě zajímat nebude. Možná vás ale zaujme, že tento pátý, tedy půlkulatý, ročník natočil „Kulatý“ se svým kolegou a tak vedle amatérských záznamů z prvních čtyřech ročníků si zájemci budou moci pochutnat na kvalitativně daleko lepším materiálu z dílny sedlnického studia Sněženka.

Tradiční kategorii „nováčků“, tedy kapel, které se na fesťáku objevily poprvé, obsadily hned dvě bandy. Last Rebel (směska muzikantů z Teplic, Ústí n.Labem a Děčína) a The Again z Olomouce. Zatímco zahajující Last Rebel jsou, aspoň pro mě, dobře známou partičkou s vyčnívajícími Mikem Vojnarem u mikrofonu a Jurou Machačem s vévodící kytarou, tak The Again jsem znal pouze z jednoho živého, volebně propagačního CD, kde podpořili svého člena, bojujícího (úspěšně) o post Primátora města Olomouce !!!

A právě vystoupení The Again, které bylo mj. vůbec prvním v Čechách, bylo prvním vrcholem večera. Repertoár, složený cca ze dvou třetin z pecek od Lynyrd Skynyrd dostal posluchače do kolen a přilákal je taky na parket pod pódium. Měl jsem pocit, že se nebaví jen posluchači, ale i samotní muzikanti – dvě výborné vokalistky a protřelí harcovníci, kteří prošli mnoha a mnoha kapelami, až zakotvili u muziky, která jim jde od srdce a „na stará kolena si plní své sny“.  

První dvě kapely si svůj křest v Kolíně odbyly a po nich nastoupila smečka, která už je naopak na Jižanské noci jako doma. Patří k mým nejoblíbenějším, a byla ozdobou všech předcházejících ročníků. Letos to bylo o to pikantnější, protože The Cell vydali své druhé studiové CD, které zatím nebylo uvedeno do života, čehož jsem využil a nabídl Cell-níkům prostor pro tento akt. Třebaže oficiální křest alba „Keepin´ On, Rollin´ Hard“ byl naplánován do Malostranské besedy v Praze až o čtrnáct dní později, rychle jsme se dohodli, že slávy není nikdy dost … Důstojné role kmotra se se ctí zhostil doživotní prezident Dixie spolku přátel jižanského rocku Pavel Hartl a moje maličkost se ujala úkolu pokřtít to miminko několika hlty Jima Beama …  Kdo ještě neznáte, anebo nemáte toto CD ve své sbírce, tak neváhejte !!! Lepší domácí southern muzika tady na CD (jak ve svém proslovu řekl Pavel), nebyla od vydání alba legendárního Generála Lee. Jinak k samotnému vystoupení The Cell jen tolik. Už od Mlejna je jasné, že Michal Cerman do kapely výborně zapadl. Starý repertoár si zažil, nový mu sedí a kapela podle toho šlape. Jen tak dál …

Poslední kapelou, na kterou jsem se taky moc těšil, byli tepličtí Blue Rocket. Účastníci prvních tří ročníků festivalu na čtvrtém ročníku přenechali své místo jiným, aby se letos opět vrátili … Miluju tu jejich nespoutanost, skvělé české texty a nasazení se kterým do všeho jdou.

Kromě starých skvělých kousků předvedli taky novinky, které by se měly objevit na novém albu, které by se mělo začít rodit hned z kraje roku 2012. Posledního rebela mi už sice na konec svého vystoupení nezahráli, ale zahájil jsem soukromou kampaň za zařazení této písně na to nově připravované album. Kdo se mnou souhlasíte, že by bylo moc fajn, aby se tento skvost neztratil v propadlišti dějin a s tím nádherným českým textem byl zvěčněn na albu napište, nebo zavolejte Pavlovi Víchovi (manager@bluerocket.cz, tel. 731 172 816) nebo komukoli z kapely … Lobbing je povolen i v politice, tak proč bychom se nemohli pokusit ovlivnit i toto ..    Díky za pomoc …

… a taky děkuju všem vám, kteří jste si zařadili Kolín vedle Mlejna a dalších „našich“ akcí do svého kalendáře. Nebýt vás, tak tahle akce umře, protože by nebylo pro koho hrát … Díííky!!!

5.kolínská jižanská noc je již minulostí, ať žije 6.kolínská jižanská noc !!!  

Dixie s vámi

DališNáhledy fotografií ze složky: 5.kolínská jižanská noc 12.11.2011