Úvod  »  AKCE KLUBU  »  Bill Barrett a Ryan Donohue 7.2.2013 v Kutné Hoře


 Bill Barrett a Ryan Donohue 7.2.2013 v Kutné Hoře
09.02.2013

BILL BARRETT, hráč na chromatickou harmoniku, jinak člen světoznámé kapely Hazmat Modine, je považován za jednoho z nejlepších hráčů v daném oboru. Jemu zdatně sekunduje na kytaru, případně kontrabas, zpěvák RYAN DONOHUE.

Vynikající kalifornský virtuóz na chromatickou harmoniku Bill Barrett, zpěvák a firemní hráč firmy Höhner se znovu vrací do Čech po dřívějších úspěšných koncertech, které zde absolvoval se známou newyorskou partou HAZMAT MODINE. Těžiště jeho hudby spočívá v New Orleans a je symbiózou blues, jazzu a gospelu.

Tentokráte přijíždí v duu s kytaristou, basistou a zpěvákem Ryanem Donohue, kterého si mnozí z Vás budou pamatovat z koncertů německo/americké formace Crazy Hambones, kde dříve několik let působil a s kterou se několikrát úspěšně představil v naší republice.

Duo BARRET & DONOHUE přivezlo originální směs blues a jazzu. B.Barrett je již neworleanskou legendou a odborníci ho řadí mezi nejdokonalejší hráče na foukací harmoniku na světě. R.Donohue strávil mnoho let v New Orleans podrobným studiem kořenů americké hudby. Duo předložilo zvuk, který vychází z tradičního blues a určitě potěšilo všechny hudbymilovné fanoušky. Nejen proto jsem si nenechal koncert v Kutné Hoře ujít.

http://www.youtube.com/watch?v=z6wwO34Qmdc

http://www.youtube.com/watch?v=c7aw2iTxHxs

http://www.youtube.com/watch?v=3vbwukIUFYANáhledy fotografií ze složky: Bill Barrett a Ryan Donohue 7.2.2013 v Kutné Hoře