Úvod  »  AKCE KLUBU  »  Podzimní Mlejn 2006


 Podzimní Mlejn 2006
26.11.2006

Ahoj všem kamarádům,
posílám pár vzpomínek z prvního podzimního Mlejna. Přestože ve mě převažují pozitivní pocity, došlo i na velké zklamání.
Ale popořádku. Přijel jsem až v sobotu na poledne a tak nevím co a jak probíhalo od pátku... Pohled na Satana ale dával dost důvodů k domněnkám, že se toho vypilo až dost... Ostatně možná bylo pro Satana (a taky pro Staříčka ...) štěstím, že vystoupení Stetsonů tvrdě prospal.  K tomu se ale dostanu později...
Celé sobotní odpoledne jsme se bavili poslechem nových i starších CD a DVD (já jsem si velmi rozšířil obzory) a vítali další a další kamarády. S osmou hodinou večerní začal své vystoupení domácí MBA Band. Chyběl tentokrát zaneprázdněný Petr Špitálský, ale oba další kytaristé Martin s Jardou byli v naprosté pohodě a dělali vše pro to, aby Petrova absence moc nebolela. A MOC SE JIM TO DAŘILO !!! Vůbec celý MBA Band šlapal jak dobře namazaný stroj a dočkali jsme se i novinek s odkazem na připravované, v poředí třetí, CD. No a jak to dopadlo se Stetsonem? Po minulém vystoupení na Jižanské noci ve Kbelích před třemi týdny jsem na Staříčka a jaho partu pěl oslavné chvalozpěvy a moc jsem se těšil na další nářez valašských ogarů. Všichni víme, že Stetson stojí a padá se Staříčkem. Jak moc je to pravda jsme se, bohužel, přesvědčili právě včera na Mlejně. Už na začátku nás mělo varovat, když Staříček pronesl, že tentokrát nás zahrnou "hudební prostitucí"... Nikdo jsme ho nebrali moc vážně. Vtipálek Staříček toho vždycky nakecá ... Tentokrát ale nekecal. V první hodině to byly samé revivaly starých známých pecek šedesátých a sedmdesátých let. No dobrá, na nějaké vesnické tancovačce by to mohlo zabrat, ale na Mlejně? Staříček tvrdohlavě trval na svém a mezi ním a zbytkem kapely rostla zeď. Jasně, že má kapelník právo na výběr repertoáru, ale fakt si Staříčku myslíš, že jsme všichni přijeli na Revivaly Deep Purple, Status Quo, Neila Diamonda atd... Jak postupně vešlo ve známost, máte v kapele nějakou "ponorku". Proč jsi ji ale nechal vyplavat na povrch právě na Mlejně? Jestli se nescházíte na zkouškách je špatné, ale to si musíte vyříkat doma v hospodě a ne před publikem. Když už se nám podařilo Tě přesvědčit a zahráli jste pár svých hitů, hned jsme pookřáli i my v publiku (a zpívali jsme s vámi...), ale určitě to lépe šlapalo i Stetsonům. Nic ve zlém, ale třeba Smoke on the water od Párplů byl jeden z největších průserů jaký jste předvedli - a nebyl jediný. Nebavilo to kapelu ani posluchače. Škoda. Kapela, která má pět CD své vlastní muziky a spoustu fanoušků přece nemůže na srazu "Jižanské obce" takto (použiju opět Staříčkova slova) prostituovat !!! Hold Staříček, jak opět sám pronesl, měl zrovna "krámy" a to se kolikrát nedá vydržet ani s milovanou partnerkou. Všiml sis Staříčku, že nás tam až do konce vydrželo docela dost? Pravda Jarda Čermáků už málem nevydržel ... Vypadal fakt dost ostře ... Ale dobře to dopadlo ...
Závěrečný Jam Martina, Jardy, Líby a poloviny Stetsonů (Jirky a Tašunky) byl hezkou tečkou a aspoň jsme šli spát s lepší náladou.
Všichni, kteří jsme na Mlejně byli a i mnoho dalších kamarádů, kteří z různých důvodů nepřijeli, máme Staříčka a Stetsony rádi. Doufám, že nejen mým přáním je, aby na ten průser rychle zapoměli a příště nám to zase pořádně, po svém a po valašsku, nandali !!!
P.S. Abych nezapoměl. Velké poděkování "mlejnským" za supr domácí prostředí. A ten guláš ... no pohádka. Dal jsem si ho 4x !!!!!!!!

Good luck všem. DališNáhledy fotografií ze složky: Podzimní Mlejn 2006