Úvod  »  AKCE KLUBU  »  Podzimní Mlejn 2013


 Podzimní Mlejn 2013
24.11.2013

Poslední dva roky se mi nepodařilo na podzimní Mlejn přijet a tak jsem se letos dost těšil. Těšení umocnila i informace kamaráda Petra, že se v Pardubicích chystá start internetového jižanského rádia a otcové zakladatelé tohoto projektu měli na Mlejn taky dorazit. Po rozpačitých zkušenostech s propagací southern rocku na Rádiu Beat, kde se asi drží hesla, že "nemusí pršet, stačí když kape", jsem se lehce do příprav také zapojil a seznámení s donátory mě lákalo.

Prvotní ale byl fakt Mlejn a živá muzika na něm. Plakátek sliboval Slow Fingers, domácí Blackies "unplugged" a další známou bandu z letního Mlejna Old Boars Band.

Slow Fingers jsem poprvé naživo viděl letos v Kolíně, kde na venkovní scéně nadchli všechny přítomné ...  Ani včera Martin Endl, Radek Janda a bratrská dvojice, zajišťující rytmiku Jirka a Honza Markovi nezklamali a výborně bavili sebe i dost našlapaný sálek Mlejna. Podle mého, jako "předskokani" nastavili tak vysokou laťku, že ji už nikdo nepřekonal. O to ale nešlo ... :-)

Blackies slibovali "neelektrickou" podobu svého koncertu a jak řekli, tak udělali. Pravidelní čtenáři mých příspěvků možná ví a pamatují, že jsem v minulosti Blackies moc nešetřil a i když proti nim, jako jednotlivcům, nebo kapele jako celku nic nemám a mnohé z nich fakt považuju za své dobré kamarády, nikdy jsem neváhal své občasné výhrady zveřejňovat. Jejich nové CD z letošního roku se mimořádně vydařilo. Jak výběrem repertoáru (i když ten Bon Jovi už je možná až za hranou ...), ale taky výborným zvukem a výkony muzikantů. Včerejší unplugged vystoupení se mi, jako celek moc nelíbilo. Bylo to takové sterilní a utahané. Elektrická podoba jejich repertoáru mě prostě bere víc a i proto jsem Blackies pozval na příští rok do Kolína na fesťák Southern Rock & Blues Kolín 2014.

Závěr večera obstarali "Staří kanci" Old Boars Band. Kapela z Mělníka a blízkého i dalekého okolí se dala dohromady před cca 3 lety a na stará kolena si tu dělají radost muzikanti, kteří pamatují "zlatá šedesátá" i mladší hoši, kteří se k rocku a bluesrocku dostali rozumem ... Vysokou a nadprůměrnou úroveň "kancům" zajišťuje výborný kytarista a také zpěvák Petr Volf. Novinkou bylo představení posily za mikrofonem, vokalistky a příležitostně i sólové zpěvačky Zuzany Fantové. Rozhodně dobrý tah ...

Vystoupení Old Boars Bandu zakončilo akci, která, jako celek, vyzněla velice dobře a všichni diváci, kteří se závěru dožili a "neumřeli zmoženi alkoholem" někde na stolech, se nadmíru dobře bavili. I na tanečky došlo ... :-)  Nedělám si iluze, že by bylo reálné udělat něco s kouřením na hlavním sále, ale i kuřáci utíkali často ven, protože v nevětraném prostoru to prostě byla síla ...  A co nekuřáci ?  Těch se nikdo na nic neptá ... :-( 

(to bych ale nebyl já, abych zase někoho nepopíchl, co ?)

Každopádně ale díky Líbovi, Romanovi, Mlejnským a všem dalším, kteří v tom měli prsty. Bylo to fajn a příště na kulatém 20. letním Mlejně ahoj.

Dixie s vámi

DališNáhledy fotografií ze složky: Podzimní Mlejn 2013