Úvod  »  AKCE KLUBU  »  Whiskey & Fazole Sedlnice 18.7.2015


 Whiskey & Fazole Sedlnice 18.7.2015
29.07.2015

     Nějakou dobu mi to trvalo, než jsem našel čas, odvahu a chuť něco o letošním festivalu Whiskey & Fazole napsat. Hlavní a nejpodstatnější věci jsem už zmínil na první stránce. Přesto mi to nedá, abych se k celé akci nevyjádřil trochu podrobněji.
     Přestože Kulda nedisponuje takovým rozpočtem, jako jiné akce tohoto druhu, a nemá takovou tradici a renomé, aby bylo pro kapely ctí tam vystoupit, třeba zadarmo, nebo za cesťák, připravil už sedm ročníků festivalu, který pokaždé nabízel široké spektrum muziky, která pochází z těch končin, které jsme si zvykli nazývat JIHEM. Někomu nemusí vonět dixielend, někomu muzikálem načichlý gospel, ale naprostá většina muzikantů a kapel, kteří v Sedlnicích vystoupili a  zahráli, jsou amatéři, kteří svou muziku milují a přinášejí ji se srdcem na dlani. Málokdy přijela kapela, která si odehrála "svůj další kšeft", vyfasovala honorář, sbalila kufry a jela domů. Většinou tam muzikanti zůstávají a baví se společně s návštěvníky. Dělá to pak výbornou "domácí" atmosféru a zábava má dobrou úroveň. I diváci se do zábavy zapojí, díky mnoha soutěžím, které Kulda do svého festivalu vymýšlí. Soutěž sekaček na trávu, střelba z westernových zbraní, agility ... Loni jsme viděli výstavu obalů LP desek, letos se mohl a měl promítat film ze zájezdu na koncert Lynyrd Skynyrd...
     Prostě Kulatý dělá všechno možné a nemožné, jak je ve svém "svatém nadšení" přesvědčený, že to pro diváky musí udělat ...,  a diváci mu to rok od roku nechávají sežrat. Loni Kulda slavil kulatiny, tak se nás sešlo až nečekaně hodně, ale letos bída s nouzí. Ještě, že byl Kulač tak prozíravý, včas hodil zpátečku a většinu kapel odvolal. Improvizovaný polosoukromý mejdan ale stál za to!
     Nevím, jestli je to otázka peněz, nebo nevhodného termínu, ale bojím se trochu o další budoucnost tohoto festivalu. Pokud jej bude vynechávat to "zdravé jádro" jihu, které je k vidění nejen na Mlejně, ale taky v Kolíně a Otrokovicích ... nebude to dobře ... a bude to velká škoda. Kulda se svým nadšením, byť pro někoho možná špatně zkousnutelným, i festival sám, by si to nezasloužil.
     Děkuji Kulačovi za vše, co pro naši muziku dělá, navzdory osudu, a přeji jemu i festivalu Whiskey & Fazole hodně spokojených diváků. Rozhodně víc než letos, ale určitě stejně spokojených, jako letos ...

Sweet home
DališNáhledy fotografií ze složky: Whiskey & Fazole Sedlnice 18.7.2015