Úvod  »  ROZHOVORY


 Rozhovor s TJ Lylem – frotmanem kapely Georgia Thunderbolts
16.09.2020

Jak se Georgia Thunderbolts dala dohromady?

Zach, Logan a já jsme chodili do stejné školy, vyrůstali jsme skoro společně. Když jsme byli starší, tak jsme se poflakovali, poslouchali hudbu a chodili na předměstí. Tam jsme potkali Bristola a Rileye, kteří spolu chodili do školy v jiném okrese. Dali jsme spolu jam session a praštili do toho. Od té doby jsme se neohlédli! 

Skutečnost, že jste se přátelili od střední školy... jak je to užitečné v kapele?

Přátelství na střední škole nás vtáhlo do hry opravdu hodně. Obzvláště pokud jde o turné. Musíte být s lidmi, se kterými se můžete rovnat, a naštěstí pro nás jsme všichni bratři a neoddělitelní. 

Pro nové posluchače vaší hudby - jak byste popsali svůj zvuk?

Náš zvuk je známý, ale originální. Stejně jako hudební guláš má všechny naše individuální vlivy. Všechno to začíná kořeny, blues, country a rockem. Je to velmi syrový a neleštěný zvuk, který dává známé, ale originální zakřivení.

Hrajete blues inspirované rock and rollem. Jak cítíte v současné době tento žánr?

Jižanský blues rock bude vždy silný. Musíte se vrátit ke kořenům a najít, co s vámi pohne a co pohne ostatní. Thunderbolts začínají se svými kořeny, dávají náš zvuk. Bluesová hudba je dnes stejně významná jako v roce 1920; je to základní kámen pro veškerou hudbu a vždy bude relevantní ve všem, co slyšíte. 

Existují plány na on line show s debutovým EP kapely a skutečné turné?

S on line show si ještě nejsem jistý. Ale vím, že děláme vše, co je v našich silách, abychom dostali svou hudbu k lidem. Doufáme, že v budoucnu ji jednou uděláme.

Vzhledem k pandemii, myslíte si, že je důležité dát hudbu světu místo toho, aby se podržela, dokud nebude možné pokračovat v plném turné?

Na 100 procent! Tento svět závisí na hudbě. Svět se točí kolem zvuku. Země samotná je nástrojem, jen otevřete uši a poslouchejte. Je to krásné. Hudebníci tam potřebují dostat svou hudbu. Je nezbytné, aby se skupina propagovala, všichni lidé, kteří rádi poslouchají hudbu, se na ni spoléhají. 

Na co jste na debutovém EP nejvíce hrdí?

Jsem velmi hrdý na to, jak daleko jsme se dostali jako tým. Vyrostli jsme tak, že jsme udělali tuto první nahrávku a poslední turné. Dokážu si představit, co bude dál.

~ dixievh ~

 Celý příspěvek | Rubrika: ROZHOVORY

 Rozhovor s Thierry a Emmanuelem z Natchez
16.06.2013

Přinášíme vám rozhovor s bratry Thierry a Emmanuelem (řečený Manu) Aeschbachovými z francouzské kapely NATCHEZ, která o víkendu 17.-19.5.2013 odehrála u nás 3 koncerty. 17.5. V Praze v Baráčnické Rychtě společně s The Cell. 18.5. v Kolíně na festivalu Southern Rock & Blues Kolín a 19.5. opět v Praze v klubu Vagón s mladoboleslavskými Full House. (píšeme o tom jinde). Starší z bratrů Thierry je hlavním zpěvákem Natchez a hraje na kytaru, Manu hraje sólovou kytaru a zpívá vokály. Dalšími členy kapely, kteří se však rozhovoru nezúčastnili jsou basák André Dufour a bubeník Benjamin Proy.

Rozhovor vedl Dališ za pomoci překladatelky Zuzky.

 Celý příspěvek | Rubrika: ROZHOVORY

 Rozhovor s Milanem Milatou, kapelníkem The Cell
18.03.2013

 Celý příspěvek | Rubrika: ROZHOVORY

 Rozhovor s Jack Daniel
05.05.2012

 Celý příspěvek | Rubrika: ROZHOVORY